Kaip veikia?

Intensyvios pulsinės šviesos (IPŠ) technologija – fotoepiliacija

Intensyvios pulsinės šviesos šaltinių panaudojimas plaukų šalinimo procedūroms yra jau seniai naudojama ir plačiai išplėtota technologija, vadinama fotoepiliacija. Jos efektyvumas įrodytas ilgalaikiais klinikiniais tyrimais, kurie patvirtino, kad tai – saugus ir efektyvus nepageidautinų plaukų šalinimo būdas.

Intensyvios pulsinės šviesos (IPŠ) technologija – fotoepiliacija Intensyvios pulsinės šviesos (IPŠ) technologija – fotoepiliacija Intensyvios pulsinės šviesos (IPŠ) technologija – fotoepiliacija
Prieš fotoepiliaciją:
sveiki plaukų svogūnėliai
ir normaliai augantys plaukai
Fotoepiliacijos metu:
šviesos impulsą absorbuoja
plauko pigmentas
Po fotoepiliacijos:
šviesos impulso energija
suardo plauko svogūnėlį

Plaukų šalinimas šviesa grindžiamas selektyviosios fototermolizės teorija, kai optinė energija naudojama plauko augimui sustabdyti. Norint pasiekti tokį šilumos efektą, plauko stiebas turi selektyviai pasisavinti šviesos energiją ir paversti ją šiluma. Šis selektyvumas pasiekiamas, kai į audinį patenkančią optinę energiją daugiausia pasisavina plauko stiebo pigmentas, o oda ir aplinkiniai audiniai lieka nesušildyti. Melaninas – tai plauko stiebo pigmentas, atsakingas už šviesos pasisavinimą. Patekusi į pigmentą, intensyvi pulsinė šviesa virsta šiluma, kuri sunaikina plauko svogūnėlį, todėl plaukeliai nebeatauga labai ilgą laiką. Kuo daugiau plaukuose melanino (t.y., kuo tamsesni plaukai), tuo daugiau šviesos gali būti pasisavinama ir tuo veiksmingesnis yra šviesos poveikis šalinant plaukus.

Plauko augimo ciklo įtaka fotoepiliacijos rezultatams

Norint geriau suvokti, kaip veikia fotoepiliacijos technologija, reikia suprasti plauko augimo ciklo įtaką. Kiekvieno plauko augimo ciklas turi tris fazes: Anageno, Katageno ir Telogeno.

Plauko augimo ciklo įtaka fotoepiliacijos rezultatams Plauko augimo ciklo įtaka fotoepiliacijos rezultatams Plauko augimo ciklo įtaka fotoepiliacijos rezultatams
Augimo fazė:
Anagenas
Pereinamoji fazė:
Katagenas
Ramybės fazė:
Telogenas

Plauko augimo ciklas kiekvienam yra individualus, jis priklauso tiek nuo paties žmogaus, tiek nuo kūno vietos, kurioje auga plaukai, tačiau vidutiniškai tai trunka nuo 18 iki 24 mėnesių. Bet kuriuo metu didžioji dalis plaukų svogūnėlių yra ramybės fazėje. Šioje fazėje esančių plaukų neveikia nei lazerio, nei intensyvios šviesos impulsai, tuo tarpu augimo fazėje esantiems plaukams plaukų šalinimo procedūra bus veiksminga. Būtent plauko augimo ciklo ypatybės ir lemia, kad norint pasiekti didžiausio plaukų šalinimo efektyvumo, reikia tęsti procedūras viso jo ciklo metu.

Fotoepiliatoriuje Silk’n SensEpil naudojama patentuota fotoepiliacijos technologija Home Pulsed Light (HPL), sukurta išimtinai saugiam ir veiksmingam nepageidautinų plaukų šalinimui namuose.

Fotoepiliatoriaus Silk’n SensEpil technininiai parametrai

Fotoepiliatorius Silk'n SensEpil
Apdorojamas odos
plotas
2 cm x 3 cm (6 cm²)
Greitis 1 impulsas kas 3,5 sekundės (1,7 cm²/sec)
Technologija Home Pulsed Light™ (HPL™)
Energijos
lygmuo
Maks. 5J / cm²
Bangos
ilgis
475-1200 nm
Maitinimo
šaltinis
100-240 V, 2 A
Pakuotės
dydis
22 cm x 22 cm x 13 cm